Home Tonoport
Tonoport

Tonoport - 24hodinové monitorování krevního tlaku.

 

 Nově zavedená vyšetřovací metoda v interní ambulanci Remedis

 

Tonoport neboli 24hodinové monitorování krevního tlaku je oscilometrické neinvazivní měření krevního tlaku. Používá se při stanovení diagnózy hypertenze (vysokého krevního tlaku) a při nastavení správné medikamentózní léčby u pacientů s vysokým krevním tlakem.  Měření krevního tlaku v průběhu celého dne v reálném domácím či pracovním prostředí a v různých dalších situacích je nejspolehlivější metodou, jak zjistit skutečné hodnoty a správně nastavit adekvátní léčbu.

 

Vyšetření je jednoduché a nebolestivé. Po předchozím objednání dorazí klient ráno v den vyšetření do ordinace, kde mu sestra připevní měřící manžetu na paži, zapojí přístroj a zanese údaje do počítače. Vlastní přístroj je „krabička“ jen o trochu větší, než mobilní telefon, která je upevněna pod košilí či tričkem a nijak vyšetřovaného neomezuje v běžných denních aktivitách. V den vyšetření není potřeba pracovní neschopnost, naopak doporučujeme, aby klient vykonával obvyklé denní aktivity včetně zaměstnání.  Pacient nosí přístroj u sebe 24 hodin. Vyšetření probíhá stejně jako klasické měření krevního tlaku: manžeta na paži se automaticky v určitých intervalech nafukuje a probíhá měření. V době měření je vhodné se na chvíli (několik vteřin) zastavit a nemluvit. Pokud je třeba, může si pacient změřit krevní tlak i mimo pravidelná automatická nastavení, například ve chvílích rozčilení, bolesti na hrudi apod. Během vyšetřovacího dne si pacient zároveň vede záznamník s popisem aktivit během 24 hodinového měření. Po 24 hodinách se pacient vrací do ordinace. Sestra odpojí přístroj, údaje uloží do počítače a předá lékaři spolu s pacientovým záznamníkem. Lékař měření vyhodnotí.

 

Tato metoda je dostupná v interní poradně Remedis a je hrazená z prostředků zdravotního pojištění.

 

K vyšetření je potřeba objednání – osobně v budově Remedisu, Praha 4, Vladimírova 10 nebo na telefonním čísle 226 216 200.